wydarzenia

30 czerwca 2016

Ogólnopolski konkurs na współczesną polską komedię "Komediopisanie"

Trwa piąta edycja ogólnopolskiego konkursu na napisanie współczesnej polskiej komedii "Komediopisanie". Pula nagród wynosi 70 tys. zł, w tym Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi 50 tys. zł. Oryginalne, niepublikowane i niewystawiane wcześniej sztuki o charakterze komediowym można nadsyłać do 30 czerwca.

Konkurs na polską, współczesną komedię to jedna z głównych inicjatyw Polskiego Centrum Komedii Teatru Powszechnego w Łodzi. Sztuki wyłonione przez jury umieszczane są w wersji elektronicznej w ogólnodostępnej Bibliotece Polskiego Centrum Komedii. Do tej pory laureatami konkursu byli m.in. Juliusz Machulski, Paweł Mossakowski, Dominik W. Rettinger, Jarosław Jakubowski, Fred Apke, Przemysław Jurek, Michał Kmiecik i Radosław Paczocha.

Jak informuje Justyna Tomczak z Teatru Powszechnego nazwiska laureatów piątej edycji konkursu ogłoszone zostaną w styczniu 2017 roku. Regulamin i szczegółowe informacje na temat "Komediopisania" dostępne są na stronie Teatru Powszechnego w Łodzi www.powszechny.pl w zakładce Polskie Centrum Komedii.

Źródło: www.powszechny.pl