wydarzenia

24 października 2016

Premiera słuchowiska „Lento Rubato”

W niedzielę, 16 października 2016 roku, o godz. 16:30 odbyło się spotkanie z twórcami słuchowiska „Lento Rubato”. Pół godziny później odbyła się premiera tego słuchowiska – równocześnie w Studiu im. Władysława Szpilmana z udziałem publiczności oraz na antenie Programu 2. Wśród gości znaleźli się autor słuchowiska, Marek Kochan i reżyserka, Anna Wieczur-Bluszcz.

„Lento rubato” to tekst wyróżniony pierwszą nagrodą w Konkursie na słuchowisko „Muzyka: bohater, inspiracja, pretekst”, zorganizowanym przez Program 2 i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. To opowieść o polskim kompozytorze, Aleksandrze Kościowie, który wskutek międzynarodowej intrygi zostaje oskarżony o plagiat. „Lento rubato” to satyra na zidiociały rynek kultury i sztuki, gdzie sukces komercyjny często ważniejszy jest niż artystyczny. Za ten tekst autor został wyróżniony również Nagrodą Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za nowatorstwo formy.

W obsadzie: Aleksander Kościów, kompozytor (jako on sam), Monika Pikuła (Sabina Mróz, agentka), Jacek Rozenek (Juliusz Ornak, krytyk muzyczny), Anna Sroka (Natalia Gołębiewska, reporterka), Piotr Adamczyk (Rojben Rabinowicz, przyjaciel kompozytora), Dorota Landowska (Lektorka), Marzena Trybała (Oprah Winfrey), Robert Ward (Dr Benjamin Kendall, amerykański prawnik).

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

http://zaiks.org.pl/wydarzenia,499