wydarzenia

Listopad 2016

„Wycinka” w reż. Krystiana Lupy na Olimpiadzie Teatralnej

W ostatnim tygodniu Olimpiady Teatralnej w nurcie głównym odbyły się prezentacje spektakli: Theodorosa Terzopoulosa i Teatru Attis „Prometeusz w okowach” (7-8 listopada) oraz „Amor” (10-11 listopada), Jarosława Freta i Teatru ZAR „Medee. O przekraczaniu” (7-9 listopada), a także dodatkowy pokaz przedstawienia Krystiana Lupy „Wycinka. Holzfällen” (10 listopada) zrealizowanego z zespołem Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Olimpiada Teatralna to międzynarodowy festiwal teatralny prezentujący osiągnięcia najwybitniejszych twórców teatralnych z całego świata. Inicjatorem Olimpiady Teatralnej jest grecki reżyser Theodoros Terzopoulos, który powołał ją do życia w 1993 roku w Delfach, a obecnie pełni funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpiady Teatralnej.

Do nurtu głównego w edycji 2016 zaproszeni zostali: Eugenio Barba, Peter Brook, Romeo Castellucci, Pippo Delbono, Jan Fabre, Walerij Fokin, Heiner Goebbels, Liu Libin, Krystian Lupa, Eimuntas Nekrošius, Tadashi Suzuki, Theodoros Terzopoulos, Robert Wilson, którzy zaprezentowali zarówno spektakle już docenione, jak i premiery oraz koprodukcje przygotowane z okazji Europejskiej Stolicy Kultury. Spektakle zostały rozłożone na cztery tygodnie, tworząc sezon jesienny.

http://www.theatreolympics2016.pl/kalendarium/wycinka-holzfallen