wydarzenia

11 grudnia 2017

Finał II etapu konkursu

W marcu 2018 roku Stowarzyszenie Autorów ZAiKS obchodzić będzie jubileusz stulecia swego istnienia. W ramach przygotowań do uroczystych obchodów setnej rocznicy działalności, w Międzynarodowym Dniu Teatru, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłosiło konkurs na projekt libretta i muzykę do baletu dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. To jedna z wielu inicjatyw uświetniających zbliżający się jubileusz.

Do pierwszego etapu konkursu wpłynęły 24 oryginalne i nigdy wcześniej niepublikowane oraz niewystawiane projekty, z których jury w składzie: Maciej Wojtyszko (przewodniczący), Agnieszka Lubomira-Piotrowska, Miłosz Bembinow, Edward Pałłasz i Zofia Rudnicka do drugiego etapu zakwalifikowało sześć. Każdy z laureatów pierwszego etapu otrzymał jednorazowe stypendium i możliwość dwutygodniowego pobytu w wybranym przez siebie terminie w dowolnym domu pracy twórczej Stowarzyszenia Autorów.

W dniach 19–20 listopada w Konstancinie odbył się drugi etap konkursu. Jury w składzie: Zofia Rudnicka (przewodnicząca), Agnieszka Lubomira Piotrowska, Ewa Wycichowska, Miłosz Bembinow, Edward Pałłasz i Dariusz Miłkowski pierwszą nagrodę przyznało projektowi Królowa kwiatów z Aleppo z librettem Pawła Szumca i muzyką Aleksandra Brzezińskiego. Drugą nagrodę otrzymała Pustynia Strusi z librettem Natalii Babińskiej i muzyką Piotra Wróbla.

Trzecią nagrodę przyznano Brakującemu ogniwu z librettem Agaty Wieczyńskiej-Krawiec i muzyką Anny Marii Huszczy. Zielony pogrzeb z librettem Tomasza Jekota i muzyką Daniela Pigońskiego oraz Księżniczka z deszczu z librettem Liliany Bardijewskiej i muzyką Jerzego Derfla otrzymały wyróżnienia.

Wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu na projekt libretta i muzykę do baletu dla dzieci odbyło  się 11 grudnia br. w siedzibie ZAiKS-u przy ul. Hipotecznej 2

Protokół II etapu

Protokół I etapu

Regulamin Konkursu